Ričardas Šimkus - žinomas žurnalistas ir televizijos laidų vedėjas, kurio karjera apima ilgą laikotarpį darbo su kriminalinėmis naujienomis ir sėkmingą perėjimą prie pramoginių laidų vedimo.
Karjeros Pradžia ir Darbas Šiauliuose
Ričardas LNK televizijoje Vilniuje pradėjo dirbti 2009 m., iki tol trejus metus Šiauliuose rengė naujienas LNK televizijai. Dirbdamas Šiauliuose, jis daugiausia rengė kriminalines naujienas.
Kaip pats sako, dėl pasirinkimo - kažkaip gyvenimas pats į šią sritį įtraukė. Visada mokėjau greitai reaguoti - sužinojus nuskubėti į įvykio vietą, įvertinti situaciją ir apie viską pranešti.
Kriminalinės Naujienos: Iššūkiai ir Patirtis
Pasak R.Šimkaus, prie darbo su kriminalinėmis naujienomis priprantama, ilgainiui atsirado kitoks požiūris į kriminalus: „Turi suprasti, kad tai yra gyvenimas. Būtų labai naivu tikėtis, kad nusikaltimų neliks, ir kai supranti, kad tai yra gyvenimas, tiesiog rodai gyvenimą tokį, koks jis yra.
Nuo pirmojo šio tūkstantmečio dešimtmečio kriminalinės naujienos labai pasikeitė. „Tais laikais, kai dirbau vietinėje televizijoje, buvo „laukinių vakarų“ pabaiga, dar buvo tikrų banditų gaujų, kurios tarpusavyje kovėsi pagaliais, lazdomis. Tada būta smurtinių nužudymų.
„Kai pradėjau dirbti, vyko nusikalstamų grupuočių santykių aiškinimasis. Šiauliuose teko būti ir vieno iš Šiaulių Princų Vidmanto Kavoliuko, ir Gitano Rasiulio nužudymo vietose. Vienas nužudytas granatsvaidžiu, kitas, grįžęs namo, sušaudytas. Buvo ir kitokių nusikaltimų, bet ilgainiui tokie banditų gaujų nusikaltimai išnyko, ėmė keistis visas nusikalstamas pasaulis. Dabar gaujos persiorientavusios į elektroninę erdvę - elektroninį sukčiavimą, latentinius nusikaltimus. Arba į prekybą narkotikais, bet dažniausiai ji vyksta išvykus iš Lietuvos, kur nors Ispanijoje, ir organizuojant narkotikų kelius, o Lietuva paprastai būna tranzitinis kraštas.
Jis visada sako, kad kriminalines naujienas sužino iš savo šaltinių: „Visada gerai turėti draugų visur - ir pareigūnų, ir valytojų, ir benamių, ir Seimo narių, ir valdininkų savivaldybėje. Stengiuosi su visais žmonėmis bendrauti normaliai, draugiškai. Kai su žmogumi bendrauji normaliai, draugiškai, jis tave prisimena ir sutikęs taip pat bendrauja - normaliai ir draugiškai.
Dirbant su kriminalinėmis naujienomis reikia išsiugdyti sveiką žmogišką cinizmą - tiesiog būti šiek tiek cinikui. „Cinizmas padeda matyti įvykius tokius, kokie jie yra, - suvaldai savo emocijas. Pavyzdžiui, atvažiuoji į įvykio vietą, guli lavonas, ir kitus žmones, kurie mažiau susidūrę su tokiomis situacijomis, apima emocijos, jie susijaudina, nebemato aplinkos.
„Jei žmogus žuvęs įvykio vietoje - jokių juokavimų negali būti, tai yra tragedija, bet kartais gali pajuokauti kitose situacijoje, kai koks nors blondinas, skusdamasis barzdą, ar blondinė, dažydamasi lūpas, prie vairo atsitrenkė į kitą automobilį, nes buvo dėmesį nukreipę.
„Per tą laiką televizija labai pasikeitė - tiek turiniu, kuris rodomas TV eteryje, tiek pačiomis technologijomis. „Jei kalbėtume tik iš žurnalistinės pusės, nuo 2006 m. televizija irgi labai keitėsi.
Keleri metai vietos televizijoje - ten buvo galima išbandyti save įvairiose srityse. Paskui įsidarbinau LNK korespondentų punkte Šiauliuose. Ten vėl gi - keleri metai. Ir tuomet atkeliavau į Vilnių.
Prisijungimas Prie "Labas Vakaras, Lietuva"
R.Šimkus laidą „Labas vakaras, Lietuva“ pradėjo vesti šį mėnesį. Pasak jo, nuotaikos naujoje pozicijoje - geros, bet žurnalistas į savo darbą visada žiūri kritiškai. Kaip pats sako, vertinti, kaip jam sekasi vesti laidą, turi žiūrovai. „Esu perfekcionistas, visada matau, kur galima tobulėti.
„Neįprastos vėžės, neįprastos temos, nes labai daug metų dirbau su kriminalinėmis naujienomis. Su kriminalinėmis naujienomis į eterį išeidavau ir laidoje „Labas vakaras, Lietuva“, bet tai vykdavo trumpai - iki 10 minučių.
„Natūralu, kad kriminalinės naujienos yra šiek tiek artimesnės, bet man labai smagu ir kitokios naujienos, smagu išmokti kažko naujo, domėtis viskuo, kas tik yra aplink.
„Iš pradžių labai dvejojau, bet tas skelbimas vis kabėjo, galvoju, reikia pabandyti, maža ką - gal pasiseks. Iš tikrųjų, didelių vilčių nedėdamas nuėjau, pabandžiau, ir mane priėmė.
„Labai džiaugiuosi sugrįždamas į LNK komandą. Prieš penkerius metus rytinėje laidoje žengdamas pirmuosius savo žingsnius televizijoje, jaučiau besąlygišką profesionalių LNK kolegų palaikymą ir pozityvią atmosferą.
Komanda - puiki. Visi profesionalai. Paulius Skučas - tikras energijos užtaisas. Visada besišypsanti Eglė Šantaraitė. Žavi Karolina Liukaitytė. Visi skirtingi ir su savo charakteriais. Kiekvienas iš jų turi savo cinkelį, visiems skoniams, kaip sakoma. Tai gerame kolektyve ir jaučiuosi gerai. Su Karolina tikrai nesipykstame ir nesimušame, puiki partnerė. Tiksli, besistengianti pranešti kuo daugiau informacijos.
Atsirado ne tik kriminalai - dar ir ekonomikos temos, politika, menas, įvairūs socialiniai reikalai. Įdomu viską labiau pažinti, domėtis.
Tiesioginio eterio baimė, žinoma, buvo. Iš pradžių. Teko priprasti ir dabar jos, būna, nebelieka. Tačiau dažniausiai jaudulys visada yra - didesnis ar mažesnis. Man asmeniškai jauduliukas atsiranda pirmomis laidomis po ilgesnės pertraukos, pavyzdžiui, po atostogų. Bet ačiū puikiems kolegoms - jie visada gerai užveda, pamotyvuoja ir - valio!
Laida „Labas vakaras, Lietuva“ su Ričardu Šimkumi - tiesiogiai nuo pirmadienio iki penktadienio, 16.35 val. per LNK.
Laisvalaikis ir Asmeninis Gyvenimas
Palikęs darbus nuošalyje, žurnalistas mėgsta keliauti ir nebūtinai į tolimus kraštus - renkasi įvairius maršrutus Lietuvoje, jos pajūryje, kaimyninėje Lenkijoje ar Latvijoje.
„Žavi ir tolimos kelionės - ir ten, kur sniegas, kur kalnai, ir ten, kur karšta, kur dykumos. Visur įdomu, kur nesu buvęs.
„Patinka motociklai, bendrauju su žmonėmis, kurie tuo domisi. Nors dar neturiu motociklo, būtinai įsigysiu. Iš esmės imponuoja aktyvesnis laisvalaikis, negu pasiimti knygą ir visą dieną su ja sėdėti kur nors pajūrio kopose.
Tada norisi pakeisti aplinką - keliauti, kažką pamatyti, pažinti ar tiesiog - pasivaikščioti po mišką. Esu toks, kuriam poilsiui labiau patinka ramybė, o ne šurmulys. Nors kartais norisi ir šurmulio. Laisvalaikis - kelionės, draugai. O kartais ir tiesiog - patinginiavimas namie prie TV. Sportas salėje, bėgiojimas. Patinka gamta - žvejyba prie ežero arba ant ežero. Patinka motociklai, nors savojo dar neturiu. Domina keturračiai, nardymas. Esu toks, kuriam patinka išbandyti viską.
Šeima - tai aš! Na, dar tėvai, žinoma. Bet šiaip - esu nevedęs, vaikų neturiu, gyvenu vienas. Esu atviras pasiūlymams (juokiasi).
žymės: #Gimimo
Panašus:
- Ričardas Jankauskas: Muzikos Genijus, Pedagogas ir M.K. Čiurlionio Kūrybos Tyrinėtojas
- Sveikinimai gimus vaikui: gražiausi linkėjimai ir atvirukai
- Gimtadienio dainos vaikams: linksmiausios melodijos šventei!
- Putpelių Kiaušinių Auginimas: Atraskite Svarbiausius Patarimus ir Paslaptis!
- Atskleista introvertų jėga: Susan Cain knygos „Tyla“ giluminė analizė

