Elektroninis dienynas
2022 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Josifas Kobzonas, sovietų ir rusų estrados dainininkas, gimė 1937 m. rugsėjo 11 d. Ukrainoje, Donecko srities Časov Jaro miestelyje, žydų šeimoje. Jis pradėjo savo karjerą 1959 metais. Dainininkas mirė po ilgai trukusios ligos 2018 m. rugpjūčio 30 d., būdamas 80 metų.

Ankstyvasis gyvenimas ir karjeros pradžia

Jo pirmasis prisiminimas - evakuacija į Uzbekistaną. Augo be tėvo, kuris po karo grįžo į kitą šeimą. Paklausęs motinos įkalbinėjimų, įgijo rimtą profesiją - baigė kasybos technikumą. Armijoje iš karto atsidūrė dainų ir šokių ansamblyje, vėliau įstojo į Gnesino muzikos institutą. Pasirodė įvairiose Maskvos salėse.

Karjeros šuolis prasidėjo 1964 metais, kai J. Kobzonas laimėjo Visos Sąjungos estrados artistų konkursą ir socialistinių valstybių dainų festivalį Sopote. Susidraugavo su daug tuometinių Sovietų Sąjungos estrados grandų.

Būdamas vos devynerių, J. Kobzonas Kremliuje dainavo Stalinui: laimėjo naujųjų talentų konkursą ir pateko į prestižinį koncertą. Dainavo kūrinį „Skrenda migruojantys paukščiai“. Jaunuosius atlikėjus perspėjo nežiūrėti į ložėje sėdinti dievuką, tačiau Josifas nesusilaikė ir ilgam įsiminė baltą auksu puoštą jo švarką.

Karjera ir pripažinimas

Per Rusijos valstybines šventes be J.Kobzono, kartais vadinto „sovietų Franku Sinatra“, nebūdavo rengiamas nė vienas didelis koncertas. 9-ame dešimtmetyje jis dainavo SSRS kariams Afganistane, o 2016-aisiais - Rusijos pajėgoms Sirijoje.

J. Kobzono šešiasdešimtmečiui skirtas koncertas prasidėjo septintą valandą vakaro, o baigėsi kitos dienos 5 val. 45 minutės. Dainininkas kelis kartus skelbė apie karjeros pabaigą, bet vis persigalvodavo ir sugrįždavo į didžiąją sceną. Paskutinis didelis jo solinis koncertas surengtas 75-ojo gimtadienio proga, pasirodymus rengdavo ir vėliau.

Politinė veikla

Į politiką pasukęs artistas nuo 2003 metų buvo valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ narys. Jis taip pat buvo vienas iš įtakingų Rusijos parlamento veikėjų, kuriems Europos Sąjunga paskelbė sankcijas už paramą Rytų Ukrainos prorusiškiems separatistams. Be to, J.Kobzonas tvirtai palaikė Maskvos sprendimą aneksuoti Krymą. Dėl jo požiūrio į konfliktą artistas taip pat pateko į Kijevo „juodąjį“ sąrašą.

1973-1991 metais J. Kobzonas priklausė Sovietų Sąjungos Komunistų partijai. Dainuodavo „jaunųjų komunistų statybose“, surengė pasirodymą Damansko saloje po Kinijos ir Sovietų Sąjungos ginkluoto konflikto 1967 metais, koncertavo Černobylio zonoje, devynis kartus skrido dainuoti į Afganistaną.

Prasidėjus naujai Rusijos erai, estrados dainininkas neslėpė nostalgijos praėjusiems laikams. Remiantis jo pasisakymais, J. Kobzonas ilgėjosi ne kiek sovietinio režimo, o tos didžiulės vieningos valstybės. Jis daug ir emocionaliai apgailestavo dėl Sovietų Sąjungos žlugimo ir posovietinėje erdvėje karštai sveikino visus integracinius judėjimus. Nuo 2007 metų jis priklausė partijai „Vieningoji Rusija“.

Buvo Valstybės Dūmos deputatas, ėjo parlamentinio kultūros komiteto pirmininko ir pirmininko pavaduotojo pareigas. Buvo vienas iš penkių kūrybinės inteligentijos atstovų, apdovanotų Rusijos Federacijos Darbo didvyrio titulu.

2014 metais dainininkas palaikė Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją, vėliau gavo vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ pasą ir „Herojaus“ titulą, griežtai smerkė Ukrainos politiką. Pateko į Ukrainos ir Europos Sąjungos sankcijų sąrašą.

Kontroversijos ir ryšiai

J.Kobzonas praeityje buvo Sovietų Sąjungos komunistų partijos narys; kaip ir legendinis amerikiečių dainininkas F.Sinatra, jis ilgai negalėjo atsikratyti kalbų apie įtariamus savo ryšius su organizuoto nusikalstamumo pasauliu ir tikino, kad susitikdavo su įtartinais veikėjais tiesiog kaip dainininkas. Jungtinės Valstijos ne kartą yra atsisakiusios išduoti jam vizą.

1995 metais Jungtinės Valstijos atsisakė jam išduoti šalies vizą dėl dainininko ryšių su konkrečiais Rusijos verslininkais, kuriuos amerikiečių saugumas įvardijo kaip organizuoto nusikalstamumo lyderius.

Sveikata ir mirtis

Vėžys dainininkui diagnozuotas 2005 metais. Liepos 27 dieną buvo skelbta, kad dainininkas prijungtas prie kvėpavimo aparato. Prieš tai artistas iš neurochirurgijos skyriaus buvo pervežtas į reanimaciją. Jis buvo gydomas vienoje iš Maskvos ligoninių. Jo būklė buvo vertinama kaip sunki, tačiau stabili.

Tą pačią dieną J. Kobzono atstovė spaudai pareiškė, kad dainininkas ligoninėje atsidūrė planuotai ir į intensyviosios terapijos skyrių jis neperkeltas. Tą patį sakė ir dainininko žmona Ninel Kobzon. „RIA Novosti“ šaltiniai Valstybės Dūmoje sakė, kad deputato būklė sunki, bet stabili, jam taikomas chemoterapijos kursas.

„Josifas Davidovičius mirė šiandien po ilgai trukusios ligos“, - naujienų agentūrai „Interfax“ sakė jo žmonos padėjėjas.

Šeima

J.Kobzonas buvo vedęs tris kartus. Jo trečioji žmona buvo Ninel Kobzon. Jiedu susipažino, kai Kremliaus dainininkas jau dukart buvo išsiskyręs, o ji pati simpatizavo kukliam inžinieriui. 1974 m. šeimoje gimė sūnus Andrejus, 1976 m. - duktė Natalija.

Vardas Gimimo data Veikla
Andrejus Kobzonas 1974 m. Restoranų verslas
Natalija Kobzon 1976 m. Nežinoma

Josifo Kobzono ryšys su Anzoriu Kikališviliu

Pasak “Kompromat.ru”, būdingas Kikališvilio projektuojamų korupcijos piramidžių bruožas - tai, kad jos pradedamos statyti ne iš apačios į viršų, kaip paprastai, bet nuo viršūnės į apačią, t.y. K. patirtas nuoskaudas dėl to, kad FTB kartu su kitais nusikalstamais ryšiais įtariamais Rusijos veikėjais jį įtraukė į JAV nepageidaujamų asmenų sąrašus. Čia net cituojami Kikališvilio laiškai prezidentui B. A. Tarp jo “nuopelnų”, be kita ko, minimas ir FTB nustatytas faktas, kad A. K. kartu su J. Kobzonu dalyvavo ginklų tiekimo iš Vokietijos į vieną iš arabų šalių sandėryje, kurio vertė - 18- 20 mln. JAV dol.

Josifas Kobzonas KGB akiratyje

Leidykla „Briedis“ išleido Vladimiro Popovo knygą „Niekšų sąmokslas. Buvusio KGB papulkininkio užrašai“. Ši knyga - tai buvusio KGB bendradarbio autentiški pasakojimai, kurie iki šiol jokia kalba nebuvo sudėti į vieną leidinį ir išspausdinti.

Knygos autorius Vladimiras Popovas devyniolika metų buvo SSRS KGB bendradarbis, agentūrinis operatyvininkas, trumpai vadovavo KGB 5-osios valdybos 12-1 grupei, kuri koordinavo valdybos veiklą su Varšuvos sutarties šalių valstybės saugumo organais. Jo darbas KGB struktūroje prasidėjo tolimais 1972-aisiais, o baigėsi tada, kai po nepavykusio 1991 m. rugpjūčio pučo žlugo Valstybinis nepaprastosios padėties komitetas.

Ką stadionuose, čempionatuose, olimpinėse žaidynėse veikė delegacijos narių šešėliai - KGB bendradarbiai? Kas iš tiesų buvo Šabtajus Kalmanovičius, Josifas Kobzonas, iš kur atsirado Vladimiras Putinas? Kaip kilo judėjimas „Naši“, iš kur išdygo „Vagner“ kovotojai ir kam jie tarnauja?

žymės: #Gimimo

Panašus: