Elektroninis dienynas
2022 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Giedrė Mockeliūnaitė - aktorė, dailininkė ir menininkė, tyrinėjanti save ir aplinką per vizualinį meną, vaidybą ir tapybą. Daugelį metų praleidusi Niujorke, ji studijavo aktorinį meną ir stipriai įsiliejo į šio miesto intensyvią meno sceną. Jos kūrybą formavo teatro ir kino patirtys bei profesionalios šokėjos mokymai, suteikę gilesnį kūno, judesio ir emocinio ritmo supratimą.

Karjera Holivude ir Grįžimas į Lietuvą

Giedrė Mockeliūnaitė savo aktorės karjerą pradėjo ne Lietuvoje. Mergina studijavo aktorystės meną JAV, o pirmuosius žingsnius žengė Holivude. Šiandien ji - Lietuvoje. Paklausta, kodėl grįžo, ji atskleidžia - viskas įvyko netikėtai.

„Labai paprastai - grįžau, nes reikėjo prasitęsti darbo vizą. Tuo metu, palikusi visus daiktus Los Andžele - grįžau į Lietuvą keliems mėnesiams. Bet taip nutiko, kad vos grįžus man paskambino iš aktorių agentūros ir pasiūlė ateiti į atranką į R. Vaidmenį gavau, po 4 mėnesių prasidėjo filmavimai, dar mėnesį užtrukau filmuodama, viskas užsitęsė. Gavosi metai. Tada nusprendžiau grįžti ilgesniam laikui, įkūriau savo prodiusavimo kompaniją, sukūriau spektaklį “Žmogus iš Podolsko”, kurio režisierius O. Koršunovas. Natūraliai taip susiklostė, kad šiuo metu esu Lietuvoje, bet tikrai neatmetu minties grįžti į Ameriką. Aš labai myliu šią šalį, joje gyvenau ilgiau nei Vilniuje“, - patikina G.

Darbas su Garsiausiomis Žvaigždėmis

Dirbant JAV, aktorei teko filmavimo aikštelėje susidurti ir su garsiausiomis pasaulio žvaigždėmis. Paklausta, kaip sekėsi su jais dirbti, moteris atskleidžia - pasaulinio garso aktoriai savo elgesiu toli gražu neparodo, kad yra žvaigždės. „Kuo žmogus talentingesnis ir profesionalesnis, tuo jis leidžia tau daugiau atsiskleisti vaidyboje. Apskritai jie yra labai pagarbūs, labai gilūs, geri žmonės“, - džiaugiasi G. Tiesa, Holivude, kaip ir visur kitur, yra išimčių - aktorei teko išvysti ir ne itin malonų pavyzdį: „Teko man matyti, kaip žymi aktorė nepagarbiai elgėsi su kitais komandos nariais - operatoriais, asistentais ir taip toliau.

Patarimai Jauniems Talentams

O kokį patarimą Giedrė duotų jaunam talentui, svajojančiam apie darbą Holivude? „Svajoti visada yra gerai, bet reikia nepamiršti sunkiai ir daug dirbti. Noro nepakanka. Turi galvoti ne apie tai, kur nori dirbti, o su kokiais žmonėmis, kokius vaidmenis nori kurti. Kokias istorijas nori papasakoti, kokią asmeninę patirtį perteikti. Tik taip aktorius tampa iškilus. Nereikia vaikytis to įsivaizduojamo žvaigždės gyvenimo, jis dažnai nėra toks, kokį jį piešia“, - dalinasi Giedrė Mockeliūnaitė.

Vaidmenys Lietuvoje

Pirmasis G.Mockeliūnaitės vaidmuo, po grįžimo į gimtąją šalį, buvo Raimundo Banionio filme „Purpurinis rūkas“ - to paties režisieriaus, kuris dirbo ir su serialu „Netobuli genai“. Giedrė pasakoja apie darbą su režisieriumi: „Mane, visų pirma, sudomino komanda - režisierius Raimundas Banionis, kurį labai gerbiu ir myliu, bei nuostabi aktorių komanda. Didelis džiaugsmas dirbti kartu su Aleku Kazanavičiumi, Martynu Nedzinsku bei kitais puikiais Lietuvos aktoriais, kurių darbais aš žaviuosi. Įdomu dirbti, kai scenarijus ir pati idėja yra įdomūs, aktualūs, o komanda - darbšti, atsakinga, pagarbi vienas kitam bei kūrybinga“.

Nuo vasario pabaigos platformoje Go3 rodomame seriale G. Mockeliūnaitė vaidina Gretą, užaugusią vaikų namuose kartu su broliais dvyniais. Pasak G. Mockeliūnaitės, Greta - siekianti karjeros, norinti įsitvirtinti pasaulyje, ieškanti saugumo, kurio neturėjo vaikystėje. Yra ir panašumų, ir didelių skirtumų. Aš pati sau stengiuosi kurti saugumą, siekti tikslų ir būti nepriklausoma. Bet tuo pačiu esu ir jautri, moteriška, man patinka jaustis suprastai“.

G.Mockeliūnaitė neslepia - tikriausiai kiekviename vaidmenyje galėtų rasti ir dalelę savęs. Gretos vaidmuo - ne išimtis. „Visada ieškau panašumų ir skirtumų. Suprasti ir pateisinti personažo motyvus ar veiksmus, „perleidžiant“ juos per savo „sistemą“, patirtis, suvokimus ir vertybes, yra lengviau. Su Greta turime ir panašumų - aš taip pat labai anksti tapau savarankiška ir jaučiau didelę atsakomybę už save ir savo mylimus žmones“, - pasakoja aktorė.

Aktorė teigia, kad „Vaidinti sava kalba visada yra didelis džiaugsmas, nes tai - mano širdies kalba. Tikiu, kad lietuviškai man save išreikšti yra lengviausia. Natūralu ir organiška“.

Kuriozai Filmavimo Aikštelėje

Tiesa, filmuojant serialą pasitaikė ir vienas kurioziškas momentas: „Buvo juokinga, kai atėjau pirmą dieną į lokaciją ir pamačiau mūsų su Martynu jaunų nuotraukas įrėmintas širdelės formos rėmeliuose. Šių fotografijų nebuvau mačiusi daugybę metų. Komanda jas rado internete ir tiesiog panaudojo jas mūsų personažų istorijos linijoje. Linksmai pasijuokėme“, - nusikvatoja G.

Apie Martyną Nedzinską

Su Martynu bendraujame, sutariame ir gerbiame vienas kitą. Dirbti kartu buvo tikrai įdomu ir malonu. Jis man, kaip profesionalus aktorius, sukūrė labai jaukią ir pasitikinčią atmosferą“. Aš jį labai gerbiu kaip aktorių, jis yra vienas mano mylimiausių Lietuvoje.

Amerika Myli Darbštumą

Būtent tai - pagarbą, kūrybingumą ir darbštumą - aktorė labiausiai vertino ir tuo metu, kai gyvenimą kūrė JAV: „Šis etapas man davė daug žinių, brandos, stiprybės, taip pat praplėtė mano pasaulėžiūrą bei pažįstamų, draugų ratą. Pastaruosius tris mėnesius taip pat praleidau Amerikoje, šiuose miestuose. Nepaprastai įdomu ir vėl „įkristi“ į visai kitokį gyvenimo ritmą, sutikti senus bičiulius, pažinti naujus ir kokybiškai tobulėti profesine prasme. Amerikoje, išties, žmonės vadovaujasi nuolatinio darbo, veiklos, stiprios energijos atpažinimo bei rimtos darbo etikos taisyklėmis.“

G.Mockeliūnaitė įsitikinusi, kad daugelis jaunų aktorių svajoja ne apie patį Holivudą, o apie galimybę dirbti su talentingomis komandomis, įdomia kūrybine medžiaga bei iš to dar ir truputį uždirbti.

„Holivudas - didelė filmų industrijos mašina, kurioje yra visko - nuo... iki. Tiek gero, tiek blogo. Ten, kaip ir visur, reikia daug darbo, daug talento ir daug sėkmės. Na, ir stiprios asmenybės, nes tenka atlaikyti daug įtampos ir atsakomybių“, - savo išgyvenimais dalijasi aktorė.

Didelės pastangos davė vaisių - ir pati Giedrė yra vaidinusių šalia garsiausių Holivudo veidų. Kaip pasakoja aktorė, visi jie - profesionalūs, darbštūs, o jų darbo etika ir pagarba komandai visiems turėtų būti siekiamybe.

„Ameriką labai myliu. Keista, bet ten jaučiuosi sava. Gal dėl to, kad tai - imigrantų šalis ir visi priimami kaip lygūs. Kol esi darbštus, stiprus ir entuziastingas, Amerika tave myli. Aš pati energijos turiu apstu. Bet kaip gyvenimas dėliosis, bus matyti - galbūt ir vėl atrasiu save kitoje Atlanto pusėje. Svarbiausia man yra būti ten, kur jaučiu prasmingą kūrybinę savirealizaciją“, - sako Giedrė.

Paroda "Trys į Viena"

Apjungdama šias patirtis, G. Mockeliūnaitė jas perteikia naujoje parodoje, kurioje tyrinėja lengvumą, efemeriškumą ir erdvę tarp realybės ir fantazijos. Renginio metu Giedrė pasakojo apie kūrybinę kelionę tapant „TRYS I VIENA“ seriją - asmeninių ieškojimų ciklą, kuriame per tapybą gimsta nauja, savita realybė. Rojaus iliuzija ir jo trapumas susilieja į vieną - balansą tarp tikrovės ir fantazijos. Vilniaus miesto svečiai bei meno mylėtojai kviečiami leistis į estetinę kelionę Grand Hotel Vilnius erdvėse, kur G. Mockeliūnaitės paveikslai lauks lankytojų iki balandžio 8 d.

žymės: #Gime

Panašus: