Gintautas Miliauskas gimė 1954 m. gruodžio 31 d.
Gintauto Miliausko Profesinė Veikla
1978 m. jam suteikta pramonės šiluminės energetikos specialybės inžinieriaus kvalifikacija ir nuo tada dirba KPI Šilumos energetikos katedroje, kuri 1995 m. tapo Lietuvos energetikos institute (LEI).
- Pradžioje asistentas.
- 1980-1983 m. aspirantas.
- Nuo 1988 m. docentas.
- Nuo 2000 m. - LEI.
1985 m. - 2000 m. k. LMA žurnalo "Energetika" redakcinės kolegijos pirmininko pavaduotojas (g.2018).
1996 m. Tyrimų rezultatai įtraukti į mokslo darbų ciklą "Impulso ir masės pernešimo procesai termotechnologiniuose įrenginiuose" (kartu su prof. J.Gyliu ir prof.Šinkūnu), kuris 2002 m. buvo įvertintas Lietuvos mokslo premija.
V. Miliausko Gyvenimo Faktai
V. Miliauskas gimė 1941 m. rugpjūčio 16 d. Barnaulo mieste - pakeliui į tėvų tremties vietą - Altajaus krašto Troicko rajoną, antrąjį miško ruošos punktą - Južakovo miško pramonės ūkį.
1959 m. su tėvais grįžo į Lietuvą.
1972 m. baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą, įgydamas inžinieriaus ir radijo aparatūros konstruktoriaus specialybę.
- 1972-1974 m. dirbo Vilniaus „Sigmos“ susivienijimo Automatizacijos priemonių SKT biuro vadovaujančiu konstruktoriumi.
- 1974-1995 m. - Lietuvos mokslų akademijos Puslaidininkių fizikos instituto Konstravimo biuro vedėju.
- 1997 m. laimėjęs konkursą, iki 2006 m. dirbo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nukentėjusių asmenų ir socialinių grupių politikos skyriaus viršininku. Čia dirbdamas, 1996-2000 m. parengė ir įgyvendino kompleksinę priemonę „Socialinė parama politiniams kaliniams, tremtiniams ir jų šeimoms“.
1994-1995 m. V. Miliauskas buvo Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Tarybos pirmininku, nuo 1995 iki 2019 m. - Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos valdybos pirmininku.
1995-2011 m. buvo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininko pavaduotojas.
V. Miliausko Indėlis Į Antikomunistinę Veiklą
1997 m. V. Miliauskas išrinktas tarptautinio kongreso „Komunizmo nusikaltimų įvertinimas“ ir visuomeninio tribunolo, įvykusio 2000-aisiais, Lietuvos organizacinio komiteto pirmininku. Šiuose renginiuose dalyvavo 25 valstybių atstovai.
Kongreso ir tribunolo medžiaga lietuvių ir anglų kalbomis išspausdinta knygoje „Antikomunistinis kongresas ir tribunolo procesas“.
Kongreso nutarimas buvo išsiųstas į Briuselį, Hagą, Jungtines Tautas ir Amerikos Senatą.
Itin didelis V. Miliausko indėlis, organizuojant šių dokumentinių knygų išleidimą.
Komitetas, tęsdamas darbą, 2005 m. organizavo tarptautinę konferenciją „Vilnius 2005“, skirtą paminėti kongreso penkerių metų sukakčiai, kurioje dalyvavo pranešėjai iš 9 valstybių.
Už dalyvavimą, organizuojant tarptautinį kongresą „Komunizmo nusikaltimų įvertinimas“ ir visuomeninį tribunolą bei tarptautinę mokslinę antikomunistinę konferenciją „Vilnius 2005“, V. Miliauskas 2007 m. apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.
Literatūrinė Veikla
V. Miliauskas sudarė ir 2020 m. išleido giminės prisiminimų knygą „Beržų godos“, 2021 m. išleido prisiminimų ir apmąstymų biografinę knygą „POST TÉNEBRAS LUX“ (Po tamsos šviesa).
žymės: #Gimimo
Panašus:
- Sveikinimai gimus vaikui: gražiausi linkėjimai ir atvirukai
- Gimtadienio dainos vaikams: linksmiausios melodijos šventei!
- Sveikinimai vaikams gimimo dienos proga: originalios idėjos
- Merino vilnos drabužėlių priežiūra kūdikiams: išskirtinis komfortas ir ilgaamžiškumas visais metų laikais
- Josifo Kobzono Biografija: Neįtikėtinas Kelias Nuo Scenos Iki Politikos Viršūnės

